O nás
Historie DROPS
Období bluegrass 1983-1998
Současnost od roku 2000 - americká moderní country hudba

Současné složení DROPS
Miroslav Urbaník
kapelník, housle a mandolína, zpěv
Chodil do houslí k řediteli LŠU p.Pýchovi, poté na klarinet k p.Zniščálovi. Mandolínu studuje jako samouk. První kapelu založil společně s banjistou Štefanem Lukáčem (Luckym) někdy kolem roku 1982 a nazvali ji KATROS (karvinské trampské osady). Poté ji přejmenovali v říjnu 1983 na Drops.
Mirek vlastní šestery houslí, ale nejraději hraje na zn.Steiner. Po nesčetném odzkoušení strun se mu jeví zatím jako nejlepší značka Thomastik. Mandolínu má zn.Krishot typ F-5 a struny převážně Martin. Pro snímání zvuku používá na housle mikrofon DPA 4099 Violin a na mandolinu mikrofon AKG-C411.
V jídle si nevybírá kromě dušené mrkve.
Jiří Špunar
akustické kytary, zpěv
V roce 1972 začínal jako banjista a kytarista skupiny Psanci, která vznikla na ZDŠ ul. Švermova. Od roku 1973 hrál na stejné nástroje v karvinské country kapele Smolaři, následně v bluegrassových kapelách Boule a Unce. Do kapely Drops přišel v roce 1984 jako hráč na akustické kytary a sólový zpěvák. Hraje na 6-ti strunné kytary Takamine a Martin-D28 (nejlépe se prý k ní hodí struny John Pearse) a na 12-ti strunnou kytaru Takamine.
V jídle je nevybíravý, hlavně ať je ho dost.
Jaroslav Baldík
elektrická kytara a zpěv
Do hudebního světa vstoupil až v roce 1979 a od této doby působil v několika hudebních skupinách. Za zmínku stojí EXPRESS Andrzeje Waclawika, UROS Milana Musiola a různé příležitostné bigbítové skupiny a dua. Do dění hudby country byl vtažen svým švagrem a kapelníkem havířovské country skupiny CENT Ivanem Pacalem Jeřábkem. Po ročním působení se však tato kapela definitivně rozpadla. Následovala dvouletá pauza a pak od roku 2000 nástup do DROPSU.
Hraje na kytary značky SUHR, Fender a Musicman, klasické analogové efekty a komba Rivera, Fender, Mesa Boogie, Matchless. V současné době používá aparát zn. DV Mark Multiamp.
V jídlech a ani strunách si nevybírá.
Milan Šenkeřík
baskytara
Bývalý profesionální hráč, praxe více jak 25 let, 5 let v zahraničí. Hraje na baskytaru Fender Jazz Bass, hlavu Ampeg SVT3PRO a basový box Ampeg 4x10". Nejčastěji používá struny D´Addario, Rotosound 40tky. Rád si občas zahraje taky starý poctivý bigbeat.
Má rád uzené a pečené maso.
Pavel Berka
bicí
Hraje na bicí soupravu zn. DW Collector´s Series Custom Shop. Používá rampu Yamaha Hexrack, dále má činely Paiste, Soultone, Anatoljan a Zildjan, blány DW a Evans. Před značkou DW používal dlouhá léta bicí Premier XPK. V 80.letech rovněž hrál na elektrické bicí zn.Dynacord v pop kapelách. Používá paličky značek Vic Firth a ProMark.
Začínal v r.1971 v 15ti letech hrát v tanečních kapelách na Karvinsku a současně studoval bicí nástroje na Lidové konzervatoři v Ostravě. Během mnohaleté hráčské kariéry vystřídal řadu žánrů a kapel. Od počátku popového hraní přešel i přes období příležitostného hraní bigbeatu a hraní v amatérských bigbandových kapelách v Ostravě. V letech 1971-1980 hrál v kapele PZKO Bludovice a v bigbandu Dr.R.Sochora v Ostravě, po vojně v r.1981 hrál v pop kapele Express, od r.1985 v rockové kapele Forum, v r.1988 se do kapely Express opět vrátil. V r.1990 kapela Express ukončila činnost. Od r.1997 hrál příležitostně záskoky. V letech 1999-2001 hrál ve známé fusion formaci Bowle. Během svého dvouletého pracovního pobytu v Praze v letech 2001-2002 hrál se skupinou Vagabond v renomovaných pražských rockových klubech. Po návratu zpět do Havířova získal angažmá ve bluesové formaci Blues Company, se kterou hrál v jazz.klubech až do konce roku 2004. Od prosince 2004 hraje s Dropsem a kromě toho si občas zahraje na jam session v jazz.klubech.
V jídle si nevybírá, v kapelách ano.
Více na luigidrum.webnode.cz/